بَقِيَّتُ اللَّهِ خَيْرٌ لَكُمْ

 
 

نقد تصوف و بدعت ها ( بررسی سند ذکر ایام هفته و اثبات جعلی بودن آن )

 
 
محب الحسین
محب الحسین

« بَقِيَّتُ اللَّهِ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ »
پایگاه منتظران حضرت حجة بن الحسن العسکری (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

پست الکترونیک
پروفایل مدیر وبلاگ

 

 

موضوعات

بدعت

نقد تصوف

 

پیوند ها

پایگاه جامع عاشورا

ابزار و قالب وبلاگ

دراویش گنابادی

 

مطالب اخیر

ذکر ایام هفته عمل صوفیه...

سند ذکر ایام هفته ❗

ذکر ایام هفته جعلی و باطل است

ذکر ایام هفته بدعت است

دراویش (صوفیه) گنابادی

ای کميل...

نابودی بدعت ها

حدیث امام هادی علیه السلام درباره صوفيه

ذکر ایام هفته بدعت است

 
سند ذکر ایام هفته (14)  ذکر ایام هفته (13)  بدعت (13)  تصوف (12)  دراویش گنابادی (12)  حدیث درباره صوفيه (9)  فرقه صوفیه (9)  نقد صوفیه (9)  دراویش (8)  صوفیه (8)  حدیث (7)  حدیث امام هادی (4)  درویش (3)  قطب (3)  حدیث درباره بدعت (3)  ذکر ایام هفته سند ندارد (2)  ذکر ایام هفته جعلی (2)  جعلی و باطل (2)  ذکر ایام هفته باطل است (2)  

برچسب ها

منبع ذکر ایام هفته (14)  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

آرشیو مطالب

دی 1398

 

نویسندگان

مدیر وبلاگ

 

پیوند های روزانه

بخش اول

جستجو

دوستان من

 

امکانات جانبی

RSS 2.0

 
حدیث موضوعی از 1 ⬅️ تا 5 به این وبلاگ امتیاز بدهید: ‌
 

دانشنامه مهدویت

لوگو دوستان

 

<1>

ذکر ایام هفته عمل صوفیه...ادامه مطلب

یکشنبه هشتم دی 1398 | بدون نظر

طبقه بندی: بدعت  

 

سند ذکر ایام هفته ❗

 

^ ذکر ایام هفته در منابع روایی شیعه و سنی هیچگونه سندی ندارد. 

^ تمامی مطالب سایت ها که مدعی سند برای این اذکار شده اند بررسی شده و بطلان آن ثابت گردیده است.

[ این اذکار جعلی می باشد و ادعای سند برای آن کاملاً باطل است و چه در مفاتیح الجنان چه در کتب ادعیه قدیمی چنین اذکاری با این ترتیبات وجود ندارد و ادعای کذبی بیش نیست. ] 

 

چگونگی پیدایش ذکر ایام هفته:

دستورالعملی در قالب ذکر ایام هفته - در سال ١٣۷۱ {هجری شمسی} - بر سر زبانها افتاد که بدون ارائه سند و مدرک روایی ابتدا این اذکار به شکل کاغذهای پِرِسی و نیم جیبی به چاپ رسیده و در بین عوام الناس دست به دست گردید و متاسفانه در صدا و سیما پخش شده و در مسجد جمکران نیز بدلیل بی دقتی و عدم توجه متولیان این امر به عنوان ذکری مجرب و صحیح السند در تابلوهای روان نمایان گردید، درحالیکه هیچ سندی برای آن وجود ندارد!!

 

 اما براستی این اذکار از کجا آمدند؟

این اذکار توسط قطب و مرشد فرقۀ ضالّۀ صوفیه (دراویش) گنابادی ایجاد گردید و توسط پیروان این فرقه تحت پوشش اذکاری در مذهب تشیع منتشر شد و پس از آن بدلیل عدم آگاهی مسئولین و همچنین بی دقتی برخی علماء حوزه علمیه نسبت به بطلان این موضوع همچنان این اذکار مورد استفاده قرار می گیرد!!!

 

 آیا استفاده از این اذکار و بردن اسماء الهی اشکالی دارد؟

أن ابلیس (لعنة الله علیه) تمثل لعیسی بن مریم (صلوات الله علیه) فقال له قل لا اله الا الله، فقال کلمة حق و لا أقولها بقولک.

ابلیس ملعون روزی در مقابل حضرت عیسی (صلوات الله علیه) ظاهر گردید، پس به او گفت (ای عیسی) بگو: لا اله الا الله، پس (حضرت عیسی) فرمود: لا اله الا الله کلمه ی حق است ولی آن را بخاطر کلام تو (و به سفارش و توصیه ات) به زبان نمی آورم.

محجة البیضا (مرحوم فیض کاشانی), ج ۵, ص ۵۴

 

حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام به شخصی که در خصوص معنای سنت و بدعت سوال نموده بود چنین پاسخ فرموده اند :

سنت آن چیزی است که پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله وسلم) به آن عمل و سفارش می فرمود و بدعت آن چیزی است که بعد از ایشان (پیامبر اکرم) ایجاد گردید ...

بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج‏٢، ص: ٢۶۶


پس طبق روایت فوق ذکر ایام هفته که در زمان پیامبر و جانشینان ایشان یعنی ائمه اطهار وجود نداشته و در این عصر جدید به دست یک صوفی  ملعون ایجاد گردیده بدعت شمرده می شود و عمل به آن در حقیقت پیروی از بزرگان فرقه ضاله صوفیه بوده و عبادت طاغوت محسوب می شود.

 

حضرت اميرالمؤمنين عليه السلام مردم را به دو دسته تقسیم نموده و می فرمایند:

«إنّما الناس رجلان: متّبع شرعة ومبتدع بدعة»

«افراد دو گونه ‏اند: يا پيرو شريعت هستند، و يا بدعت‏گزار در دين.»

نهج البلاغه، قسمتی از خطبه ١٧۶

 


جمعه ششم دی 1398 | بدون نظر

طبقه بندی: بدعت  

 

ذکر ایام هفته جعلی و باطل است


پنج شنبه پنجم دی 1398 | بدون نظر

طبقه بندی: بدعت  

 

ذکر ایام هفته بدعت است

پيامبر اکرم (صلی الله عليه و آله) فرمودند:

كُلُّ بِدعَةٍ ضَلاَلَةٌ وَ كُلُّ ضَلاَلَةٍ فِي اَلنَّارِ .

هر بدعتی گمراهی است و هر گمراهی در دوزخ است.

منبع : الکافي (ط - الإسلامیة)، ج ١، ص ۵۶


پنج شنبه پنجم دی 1398 | بدون نظر

طبقه بندی: بدعت  

 

دراویش (صوفیه) گنابادی


پنج شنبه پنجم دی 1398 | بدون نظر

طبقه بندی: نقد تصوف  

 

ای کميل...


دوشنبه دوم دی 1398 | بدون نظر

طبقه بندی: بدعت  

 

نابودی بدعت ها

 

حَدَّثَنَا أَحْمَدُ بْنُ مُحَمَّدِ بْنِ يَحْيَى قَالَ حَدَّثَنَا عَبْدُ اللَّهِ بْنُ جَعْفَرٍ قَالَ حَدَّثَنَا أَبُو هَاشِمٍ قَالَ: كُنْتُ عِنْدَ أَبِي مُحَمَّدٍ الْحَسَنِ عَلَيْهِ السَّلامُ فَقَالَ إِذَا خَرَجَ الْقَائِمُ أَمَرَ بِهَدْمِ الْمَنَائِرِ وَ الْمَقَاصِيرِ الَّتِي فِي الْمَسَاجِدِ فَقُلْتُ فِي نَفْسِي لِأَيِّ مَعْنًى هَذَا قَالَ فَأَقْبَلَ عَلَيَّ وَ قَالَ مَعْنَى هَذَا أَنَّهَا مُحْدَثَةٌ مُبْتَدَعَةٌ لَمْ يَبْنِهَا نَبِيٌّ وَ لَا حُجَّةٌ. 


ابو هاشم گويد: من در محضر حضرت امام حسن عسکری (عليه السلام) بودم، حضرت فرمودند: هر گاه قائم خروج کند به خراب نمودن مناره ها و قصرهايی که در مساجد ساخته شده است امر ميفرمايد. من با خودم گفتم: علت اين مسئله چيست؟ حضرت رو به من کرده و فرمودند: خراب کردن آنها برای این است که احداثشان بدعت است، چون نه پيامبری آنها را ساخته است و نه هيچ يک از حجت های الهی. 


إعلام الورى بأعلام الهدى (ط - الحديثة) ؛ ج٢ ؛ ص ١۴٢

الغيبة (للطوسي) / كتاب الغيبة للحجة ؛ النص ؛ ص ٢٠۶

بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج ۵٠، ص ٢۵٠


یکشنبه اول دی 1398 | یک نظر

طبقه بندی: بدعت  
برچسب ها: منبع ذکر ایام هفته سند ذکر ایام هفته ذکر ایام هفته حدیث درباره صوفيه نقد صوفیه فرقه صوفیه دراویش گنابادی دراویش صوفیه حدیث امام صادق حدیث 

 

حدیث امام هادی علیه السلام درباره صوفيه

▪️شيخ مفيد به سند صحيح از امام علي النقي (عليه السلام) روايت کرده است که محمد بن حسين بن ابي الخطاب مي گويد : درخدمت امام علي النقي (عليه السلام) در مسجدالنبي بودم که در آن حال جمعي از اصحاب آن حضرت شرفياب حضور شدند و در ميان ايشان ابو هاشم جعفري نيز بود که او مردي بسيار بليغ و باکمال بود و در نزد آن حضرت مقام و منزلت عظيمي داشت و چون اصحاب درکنارش قرار گرفتند ، به ناگاه جمعي از صوفيه داخل مسجد شدند و حلقه زدند و مشغول ذکر گرديدند. حضرت فرموند: « لا تلتفتوا إلي هؤلاء الخّداعين فإنّهم خلفاء الشياطين و مخربوا قواعد الدين يتزهّدون لراحة الاجسام و يتهجدون لتصييد الانعام يتجوّعون عُمُراً حتي ...»


« به اين حيله گران اعتنا نکنيد زيرا جانشينان شياطين و خراب کننده قواعد و ستون های دين مي باشند . زهد ايشان براي راحتي بدن هايشان و تهجّد و شب زنده داريشان براي صيد کردن عوام است . عمري را در گرسنگي به سر برند تا عوام و نادانان را مانند چهارپا پالان کنند و زين بر پشت آنان گذارند.»


حضرت در ادامه فرمودند : « لايهللون إلاّ لغرور الناس و لا يقلّلون الغذاء إلاّ لملأ العساس و اختلاف الدفناس يتکلمون الناس بإملائهم في الحبّ و يطرحونهم بإذلالهم في الجبّ أورادهم الرقص و التصديقة و أذکارهم التّرنّم و التغنية فلا يتبعهم إلاّ السفهاء و لا يعتقدهم إلاّ الحمقاء فمن ذهب إلي زيارة أحد منهم حيّاً أو ميّتاً فکأنّما ذهب إلي زيارة الشيطان و عبدة الأوثان و من أعان أحدا منهم فکأنما أعان يزيد و معاوية و اباسفيان »


« ذکر نمي گويند مگر براي فريب مردم و خوراک خود را کم نمي کنند مگر براي پر کردن قدح و ربودن دل احمقان، با مردم دم از دوستي خدا مي زنند تا ايشان را به چاه اندازند ، ورد های ايشان رقص و کف زدن و غناء و آوازخواني است و کسي به سوي آنها ميل نکند و تابع ايشان نگردد، مگر آن که از جمله سفيهان و احمقان باشد. هرکس به زيارت يکي از آنان در حال حيات و يا بعد از مرگ برود ، مانند آن است که به زيارت شيطان و بت پرستان رفته باشد و هر کس ياري ايشان کند ، گويا يزيد و معاويه و ابوسفيان را ياري کرده است »


در همان موقع يکي از اصحاب آن حضرت عرض کرد :


« و إن کان معترفا بحقوقکم؟ » 


« اگر چه آن کس به حقوق شما اقرار داشته باشد؟ »


حضرت نگاه تندي به او نموده و فرمودند : « دَع ذا عنک مَن اعترف بحقوقنا لم يذهب في عقوقنا أما تدري انهم أخس طوائف الصوفية و الصوفية کلهم من مخالفينا و طريقتهم مغايره لطريقتنا و إن هم إلاّ نصاري و مجوس هذه الامّة اولئک الذين يجهدون في أطفاء النور الله والله يتمّ نوره و لو کره الکافرون »


« اين سخن را ترک کن! مگر نمي داني هر کس حق ما را بشناسد مخالفت امر ما نمي کند؟ آيا نمي داني ايشان پست ترين طوائف صوفيه مي باشند و تمام صوفيان مخالف ما هستند و طريقه آنها باطل و بر خلاف طريقت ما است و اين گروه ، نصارا و مجوس امّت هستند و آنان سعي در خاموش کردن نور خدا (محو نمودن اسلام) مي کنند و خداوند نور خود را تمام مي کند ، هرچند کافران خوش ندارند »


(سفينه البحار/ج2/ص58 چاپ انتشارات تهران و ج5 ص199 چاپ اسوه قم) و (طرائق الحقائق ج1 ص211) و (حديقة الشيعه ص602) و (منهاج البراعه ج6 ص304 چاپ قديم و ج14 ص16 چاپ اسلاميه تهران) و (اثني عشريه ص28) و (البدعة و التحرف ص115) و (کشکول علامه بحراني ج3 ص228) و (تنبيه الغافلين ص17) و (انوار النعمانيه ج2 ص294) و (مصابيح الدجي ص242) و (خيراتيه ج1 ص32) و (تصوف و تشيع ص548) 


یکشنبه اول دی 1398 | بدون نظر

طبقه بندی: بدعت  

 

ذکر ایام هفته بدعت است


یکشنبه اول دی 1398 | بدون نظر

طبقه بندی: بدعت  

 

مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
By Ashoora.ir & Blog Skin